بهترین کتاب های شعر برای هدیه دادن

0

علم، نعمتی بزرگ است. شرکت در سمینارهای علمی و گروه‌های مختلف تحقیقاتی در زندگی نقش بزرگی را ایفا می‌کنند. به واسطه همین پیشرفت در تکنولوژی، اینترنت و فضای مجازی به وجود آمد، به صورتی که می‌توان با یک کلیک کوچک، به هرآنچه می‌خواهیم دسترسی پیدا کنیم. اگر از آن دسته افرادی هستید که معتقدند انسان با حضور در اینترنت عمرش را هدر می‌دهد باید بگویم که سخت در اشتباه هستید و مطمئن باشید اینترنت یا همان فضای مجازی جذاب‌ترین جایی است که بشر در طول حیاتش توانسته بسازد. به واسطه این دنیای مدرنیته خواندن یک کتاب شعر و یا مراجعه به سایت خرید کتاب و دانلود انواع کتاب‌های شعر به آسانی امکان‌پذیر شده است.

بهترین هدیه

معرفی کتاب 

اگر اهل کتاب خواندن نیستید بدانید که خودتان را از یک لذت وصف نشدنی محروم کرده اید. کتاب را در شرایط مختلف میتوان خریداری کرد، از جمله؛ هدیه‌ای برای تولد و یا حتی هدیه‌ای برای خودتان؛ در ادامه چند کتاب شعر در سبک‌های مختلف را معرف کرده‌ایم؛

  1. چیزی تو کشو نیست
  2. پرده را کنار بزن در پایان عشق پیروز است
  3. نرگس
  4. شعرهای فریدون مشیری (چیست در زمزمه مبهم آب)
  5. کتاب آیدا: درخت و خنجر و خاطره
  6. آنگاه پس از تندر : منتخب هشت دفتر شعر
  7. چهار قطره خون
  8. گزیده اشعار حسین منزوی
  9. هفت کتاب نیما یوشیج
  10. دیوان اشعار فروغ فرخزاد

چیزی تو کشو نیست

آه اگر تنها می توانستم برای خود خانه ای بسازم
تا جای ممکن دور از
خودم…

چیزی تو کشو نیست

(مارین سورسکو)

این کتاب، مجموعه‌ای از شاعران مدرن به همراه عکس‌هایی از عکاسان ایران و جهان است و در برگیرنده هشتاد شعر عاشقانه، طنز و غمگین، که به کوشش محمدرضا فرزاد جمع‌آوری شده است. تجسم عکس های زیبا و شعر های روح بخش می‌توانند مهمان لحظات شیرین وحتی غمگین عزیزان‌تان باشد.

پرده را کنار بزن در پایان عشق پیروز است

منتظر تماس توام…

بی شنیدن تو

همه کهکشان کر است !

در توصیف این کتاب همین بس که بدانیم قلم سید علی صالحی از عشق می‌آید. اعجاز و هم‌آوایی پنهانی که در تک تک کلمات شعر او موج می‌زند او را به یکی از بنیان‌گذاران موج ناب شعر فارسی تبدیل کرده است.

پرده را کنار بزن در پایان عشق پیروز است بهترین کتاب برای هدیه به عشق زندگیتان است.

نرگس

اگر طرفدار محسن چاووشی عزیز باشید شعرهای حسین صفا را در آهنگ‌هایی مانند پاروی بی قایق ،هر روز پاییزه و…را شنیده‌اید. کتاب نرگس یک مجموعه 100 صفحه‌ای و حاصل آخرین افکار صفا با دنیای غزل، ترانه و موسیقی است.

حرفی از تنهایی ام نزدم

یک مرده چگونه میتواند بگوید مرده است ؟

نرگس

شعرهای فریدون مشیری (چیست در زمزمه مبهم آب)

همه ما فریدون را با شعر جنجالی “سیب” و دلهره سیب دزدیدن از باغچه همسایه می‌شناسیم.بهتر است بگوییم قلم شیوای او خواننده را جادو می‌کند و احترام همیشگی او به موسیقی اشعارش را موزون و دلنواز کرده است.

این مجموعه  شامل دویست قطعه از اشعار آقای مشیری در 6 دفتر شعر است و نکته‌ای که باعث شده این مجموعه در لیست بهترین کتاب‌ها برای هدیه دادن قرار بگیرد، 2 زبانه بودن و جلد نفیس آن است.

گفته بودی که :پای بید کهن

سایه انداز چشمه سار کبود

در گذرگاه اولین دیدار

لحظه ای چند با تو خواهم بود!

شعرهای فریدون مشیری

کتاب آیدا: درخت و خنجر و خاطره

مرگ را دیده ام من

در دیداری غمناک ، من مرگ را به دست سوده ام…

در میان عشق‌های زودگذر و لحظه‌ای، این روزها عشق افسانه‌ای شاملو به معشوقه‌اش آیدا منحصربه‌فرد است.خواندن شعرهای احمد برای آیدا قلب شما را سرشار از عشق می‌کند. این کتاب بی‌شک یکی از عاشقانه‌ترین‌های شاملو برای آیدای عزیزش است.

آنگاه پس از تندر : منتخب هشت دفتر شعر

چون سبویی ست پر از خون ، دل بی کینه من

این که قندیل غم آویخته در سینه من

در وصف اخوان ثالث و زبان شعر او قطعا کلمات قاصرند. بعضی از آثار او را باید شاهکار جاودانه شعر ایران در قرن اخیر به حساب آورد. کتاب (آنگاه پس از تندر) جمع‌آوری شده از دفتر شعرهای او مانند ارغنون، از این اوستا، دو مجموعه چاپ نشده و چند کتاب دیگر است.

چهار قطره خون

زنده ام؛هرچه زدی تیغه به شریان نرسید

خیز بردار ببینم خطری هم داری ؟

علیرضا آذر شاعر و خواننده‌ای بی‌نظیر است.در جای جای شعر‌های او اصالت و شیوایی جریان دارد و با زبانی ساده که ویژگی شعر اوست می‌تواند شما را غرق در رویا کند. کتاب (چهار قطره خون) از هشت مثنوی شعرهای او تشکیل شده و آهنگی با همین مضمون و با صدای خود آذر منتشر شده است.

گزیده اشعار حسین منزوی

حسین منزوی، شاعری خارج از هرگونه قید و شرط برای زندگی و در پی جاودانگی به واسطه شعرهایش بود. او در فراز و نشیب زندگی سختی‌های بسیاری کشید و آخرین تصویری که از او به یادگار مانده مردی آشفته حال و پریشان است اما قلم او و شعرش تا به ابد شکوهمندترین تصویر از او در ذهن‌ها باقی خواهد گذاشت.کلام منزوی آینه تمام قلب زیبای اوست و خواندن این کتاب برای شما لحظات نابی را رقم خواهد زد.

توان کشمکشم نیست بی تو با این ایام

برونم آور از این ماجرا که میمیرم

گزیده اشعار حسین منزوی

هفت کتاب نیما یوشیج

نیما، بنیان‌گذار و پدر شعر نوین است. او مجموعه‌ای کامل از تاثیرگذارترین کلام، جادوی شعر و یک ساختارشکن ماهر است. هفت کتاب نیما یوشیج مجموعه‌ای از آثار گران‌بهای این شاعر به یادماندنی است.

گرم یاد آوری یا نه من از یادت نمی کاهم

تورا من چشم در راهم

هفت کتاب نیما یوشیج

دیوان اشعار فروغ فرخزاد

 و این منم زنی تنها

در آستانه فصلی سرد

در ابتدای درک هستی آلوده ء زمین

و یاس ساده و غمناک آسمان

شعر فروغ صدای زنان ایرانی در همه دوران‌ها است. او افکار خود را در قالب شعرهای زیبایش در قلب‌ها جای گذاشت.

 

نویسنده : عارفه حقیقی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.