راهنمای خرید مسواک برقی

0

ُما  در این مقاله انواع مختلفی از مسواک برقی موجود در بازار را، برای کمک به شما در تصمیم‌گیری بررسی کرده‌ایم، به همراه ویژگی‌هایی که باید به دنبال آن باشید.

اول اینکه قبل از خرید حتما بدانید دنبال چه چیزی هستید، درواقع باید بهترین ویژگی‌های یک مسواک برقی خوب را مرور کنید. ما در این مقاله توضیح می‌دهیم؛

  1. چقدر باید برای مسواک برقی هزینه کرد؟
  2. کدام نوع مسواک برقی را باید خریداری کرد؟
  3. باتری مسواک برقی چه مدت دوام خواهد داشت؟
  4. چند بار نیاز به تعویض سر برس مسواک برقی است؟
  5. یک مسواک برقی برای بهترین بودن باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

چقدر باید برای مسواک برقی هزینه کرد؟

با داشتن طیف گسترده‌ای از مسواک‌های موجود با قیمت‌های مختلف، می‌توان در ارتباط با میزان هزینه، تصمیم گرفت. اما فکر نکنید که قیمت بالاتر به معنای بهتر بودن است. بررسی‌های ما نشان می‌دهد که هیچ ارتباط مستقیمی بین قیمت و کیفیت وجود ندارد. اما سوال این است؛ برای پرداخت هزینه‌های بالا در خرید مسواک برقی، چه مزایایی را باید در نظر گرفت؟

  • سرهای مختلف مسواک

حالت‌ها و سرهای متنوع می‌توانند کیفیت و تمیزی دندان‌ها را افزایش دهد. برخی از آن‌ها برای سفید کردن دندان و برخی دیگر برای دندان‌های حساس طراحی شده‌اند .

  • هوشمند بودن مسواک

  • لوازم جانبی

اگر به این نوع ویژگی‌ها علاقه‌ای ندارید و فقط یک چیز ساده اما مؤثر می‌خواهید، سراغ مسواک‌های معمولی بروید.

کدام نوع مسواک برقی را باید خریداری کرد؟

چرخش، صوت، ضربان‌دار، نوسان‌دهنده، ضدچرخش و.. از ویژگی‌های مسواک‌های برقی مختلف است:

چرخش:

سرهایی که در جهات مختلف می‌چرخد. موها را در دایره‌ای که چرخانده می‌شود، چیدمان می‌کند یا به عبارتی موها داخل سری می‌چرخد. البته برس‌های فقط چرخشی، هم در بازار وجود دارد و معمولاً ارزان‌ترین نوع برس‌هایی است که می توان خریداری کرد.

چرخش+نوسان

برس‌های این نوع مسواک‌های برقی دارای سرهای کوچک و گرد است و یکی از محبوب‌ترین برس‌ها محسوب می‌شود. سر این نوع مسواک‌ها در جهات مختلف نوسان دارد و باکتری‌ها را در جای جای دهان از بین می‌برد.

نبض:

برخی از مسواک های برقی با چرخش‌های متفاوت باعث می‌شود، سر در حال چردش به جلو حرکت کند. این کار به از بین رفتن باکتری‌ها کمک می‌کند و فناوری‌ای است که در مسواک‌های گران‌قیمت مشاهده می‌شود.

سر دوتایی

همانطور که از نام آن پیداست، این مسواک‌های برقی دارای دو سر در یک قسمت است. دو سری که مخالف یکدیگر می‌چرخند.

صوتی و اولتراسونیک

این نوع مسواک‌ها با سرعت و فرکانس‌های خاصی ارتعاش می‌کنند تا به از بین بردن باکتری‌ها کمک کنند که از گران‌ترین‌ها هم محسوب می‌شود.

باتری مسواک برقی چه مدت دوام خواهد داشت؟

تفاوت زیادی در طول عمر باتری‌های قابل شارژ وجود دارد. در آزمایشات انجام شده، ما اینطور نتیجه گرفتیم که بهترین باتری‌ها بیش از 184 دقیقه کار می‌کند، یعنی حدود شش هفته و نیم، می‌توان دو بار در روز، به مدت دو دقیقه مسواک زد. اما مسواک‌های دیگر دوام زیادی ندارند. حتی موردی را مشاهده کردیم که پس از 16 بار استفاده نیاز به شارژ مجدد داشت.

قبل از خرید مسواک برقی خود، حتما میزان شارژ آن را مد نظر قرار بدهید. اگر قصد دارید طور مداوم باتری را شارژ کنید، انتخاب مدل باتری قدرتمند اهمیت کمتری دارد. اما اگر ترجیح می‌دهید مسواک را در سفرهای طولانی استفاده کنید و شارژر همراه خود ببرید، به دنبال مسواک با باتری طولانی مدت بگردید.

چند بار نیاز به تعویض سر برس مسواک برقی است؟

پس از فرسوده شدن موها باید سر مسواک برقی را تعویض کنید که معمولا گران‌قیمت و هزینه‌بر است، اما می‌توان چند بسته را یکجا خریداری کرد تا هزینه کم شود.

بیشتر مسواک‌های Philips Sonicare و اورال‌بی را می‌توان با طیف وسیعی از سرهای مختلف تهیه کرد. این مسواک‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دندان‌ها را بیشتر تمیز می‌کند. دندان را سفید می‌کند و همچون نخ دندان عمل می‌کند. آن‌ها تقریباً همیشه گران‌تر از یک مسواک استاندارد هستند.

مسواک برقی

یک مسواک برقی برای بهترین بودن باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

مدل‌های پایه دارای یک سر استاندارد هستند. از طرفی، مدل‌های بالاتر، دارای ویژگی‌ها و لوازم جانبی دیگری هستند که قیمت آن‌ را بالا می‌برد.

در اینجا ویژگی‌هایی را آورده‌ایم که فکر می‌کنیم ارزش بیشتری برای پرداخت هزینه را دارد:

تایمر مسواک

تایمر مسواک به شما اطمینان می‌دهد که تا دو دقیقه کامل مسواک می‌زنید، یعنی دقیقا مدت زمانی که دندان‌پزشکان برای تمیز کردن دندان‌ها توصیه می‌کنند ما برای تمیز کردن دندان های خود صرف کنیم. برخی از آن‌ها به صورت خودکار برنامه‌ریزی شده‌اند، بنابراین نیازی نیست در مورد زمان فکر کنید.

سنسورهای فشار

شستشوی و فشار زیاد و شدید برای از بین بردن باکتری‌ها ضروری نیست، در حقیقت، فشار بیش از حد به دندان‌ها می‌تواند باعث صدمه و آسیب بیشتری شود. سنسورهای فشار با یک صدای کم و یا بوق زدن در مسواک به شما اطلاع می‌دهند که بیش از حد مسواک را روی دندان فشار می‌دهید.

دسته نرم

بهترین مسواک‌های برقی دارای یک دسته نرم هستند که نگهداری و استفاده از آن‌ها را راحت‌تر می‌کند. دسته‌های نرم نرم همچنین ارتعاشاتی را که در هنگام مسواک زدن در دست دارید احساس می کنید.

بهترین مسواک برقی کدام یک هستند؟

ما تعداد زیادی از بهترین مسواک‌های برقی را در مقاله بهترین مسواک‌های برقی به شما معرفی کرده‌ایم. تا بتوانید برای سالم ماندن دندان‌ها و لثه‌هایتان بهترین انتخاب را داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.