با این ده وسیله ورزشی باشگاه خانگی بسازید

0

 

ورزش کردن از نظر جسمی علاوه بر تناسب اندام باعث خوابی اسان وبهتر، افزایش قدرت و انعطاف بدنی، کنترل وزن ، دوری از پیری کاهش بیماری ها، تقویت مفصل و عضلات می‌شود. همچنین تاثیر ورزش بر روی روحیه و خلقیات انسان ها غیر قابل انکاراست. این روزها به دلیل مشغله‌های شغلی، وقت کم و البته شیوع ویروس کرونا، رفتن به باشگاه تقریبا سخت و غیر ممکن شده است با ما همراه باشید تا در این مقاله با 10 وسیله ورزشی ساده و کم هزینه آشنا شوید و باشگاه خانگی خودتان را بسازید.

طناب ورزشی

طناب یک وسیله  کارآمد ورزشی در منزل برای اماده سازی سریع بدن برای انجام حرکات سختتر است. هر 10 دقیقه ورزش کردن با طناب معادل 30 دقیقه دوویدن است که باعث هماهنگی بین اعضای بدن میشود. طناب زدن نقش مهمی در سوزاندن کالری دارد و انجام حرکات مختلف ان باعث تناسب اندام بهتری میشود. در فروشگاه‌های وسایل ورزشی انواع طناب ها را با قیمت مناسب و پایین میتوان پیدا کرد.

دمبل

یکی از پراستفاده ترین وسایل ورزشی خانگی برای درگیر کردن عضلات مختلف بدن دمبل است. با توجه به قیمت مناسب دمبل نسبت به وسایل دیگر حرکات بیشتر و متنوع تری را میتوان با آن انجام داد پس  تهیه دمبل برای باشگاه خانگی توصیه میشود. هنگام خرید دمبل به امکان اضافه یا کم کردن وزنه توجه کنید تا با استفاده از آن در حرکات ورزشی بتوان دو قسمت نیم ته بالایی و نیم تنه پایینی را تقویت کرد.

زیرانداز یوگا

این زیر اندازها به گونه ای طراحی شده اند که بعد از پهن کردن به زمین میچسبند و تکیه گاه مطمئنی برای انجام حرکات ورزشی شما خواهند بود. همچنین در بعضی از مدل‌ها زیر انداز با جذب عرق بدن باعث جلوگیری از پخش بوی نامطبوع بدن میشود. شما با خرید زیر انداز یوگا میتوانید از حرکات موثر یوگا در افزایش انعطاف پذیری بدن، بهبود وضعیت تنفسی،کاهش استرس و بهبود وضعیت تنفسی بهره مند شوید.

توپ تناسب اندام

توپ تناسب اندام مناسب کسانی است که از حالت بدنشان راضی نیستند. حرکت‎های کششی و تمرین‌های ساده ورزشی زیادی با توپ تناسب اندام می‌توانید انجام دهید. توپ وقتی روی زمین قرار می‌گیرد بدون تکیه گاه است بنابراین برای حفظ تعادل باید تلاش بیشتری کنید. در این حالت عضلات بیشتری درگیر میشود و به شما کمک میکند تا هر چه سریعتر به اندام ایده ال خود برسید.

نکته: قبل از استفاده از توپ تناسب اندام ویدیوهای آموزشی برای استفاده صحیح از آن را جستجو و مشاهده کنید.

توپ تناسب اندام یک وسیله ورزشی

انواع کش Trx

کش ورزشی را یکی از افسران نیروی دریایی امریکا برای حفظ امادگی جسمانی سربازان در زمانی که به دستگاه‌های ورزشی دسترسی نداشتند طراحی کرده است. امروزه بیشتر ورزشکاران مدل‌ها و حتی سربازان از این بند استفاده میکنند. برای ورزش کردن کافی است که بند یا کش ورزشی مورد نظر را به درز در وصل کنید و حرکات مختلف ورزشی برای افزایش نیرو و انعطاف پذیری بدن را  انجام دهید.

وزنه‌های پاشنه پا

یکی از محبوب‌ترین وسایل ورزشی برای تمرین در خانه وزنه‌ها هستند که از آنها برای سختتر و سنگین تر  کردن  حرکات ورزشی حتی زمان تماشای تلوزیون و انجام کارهای روزانه جهت بهبود قوای جسمانی بدن و تناسب اندام بیشتر و سریعتر  استفاده می‌شود.

کش‌های مقاومتی

کش های بلند پلاستیکی که قابل گره زدن و کوتاه کردن در اندازه های مختلف هستند و استفاده از آنها بسیار آسان است و تقریبا تمام عضلات شکم، پا و قسمت‌های دیگر بدن را درگیر می‌کنند.

چرخ شکم

یک وسیله کاربردی و هوشمندانه دیگر در باشگاه خانگی چرخ شکم است که با هر چرخش رول 20 در بدن درگیر می‌شود و با تمرین روزانه به شکم شش تکه که بسیاری آرزویش را دارند می‌رسید.

حلقه لاغری

حلقه، ورزش و سرگرمی را با هم ترکیب می‌کند و با تمرکز روی عضلات شکم باعث می‌شود وزن کم کنید. شما میتوانید با 10 دقیقه حلقه زدن100 کالری بسوزانید والبته کلی سرحال شوید.

فوم رولر

یکی از وسایل ورزشی برای بعد از تمرینات ورزشی جهت سرد کردن بدن و جلوگیری از درد و گرفتگی عضله مخصوصا کمر استفاده میشود، فوم رولر است.

آینه

شاید از دیدن این تیتر تعجب کرده باشید ولی اگر دقت کنید دور تا دور باشگاه های ورزشی آینه‌های قدی نصب شده است، با این هدف که ورزشکاران  حالات و حرکات جسمانی خود را ببینند.

هالتر

وزنه‌ها دمبل و صفحات وزنه وسایل کاربردی و مهمی برای انجام تمرین‌های قدرتی هستند که با خرید آنها می‌توانید در استفاده از فضا و هزینه صرفه جویی کنید. هالتر میله‌ای است که به تنهایی وزن مناسبی برای تقویت عضلات دارد و می‌توان با اضافه کردن وزنه به آن شدت تمرین را تغییر داد.

میل شنا و بارفیکس

میل شنا و بارفیکس از آن دسته از تجهیزات  بدنسازی است که قیمت چندان بالایی ندارد و البته جاگیر نیز نیستند؛ اما به شدت موثر و کاربردی هستند و با آنها می‌توانید 10 حرکت و تمرین مختلف را انجام دهید.

تردمیل

یکی از گرانترین و جاگیرترین وسایل ورزشی نسبت به مواردی که در مقاله گفته شد، تردمیل است. این دستگاه برای تمرینات هوازی استفاده میشود. با تردمیل در شیب‌های مختلف با سرعت‌های قابل تغییر میتوانید راه بروید یا بدووید. بخاطر قیمت بالا هنگام خرید تردمیل با اطلاع از قابلیت‌ها، دستگاهی که بیشترین تناسب را با استفاده و کاربرد شما دارد خریداری کنید. شما می‌توانید با خرید تردمیل دست دوم از هزینه‌های خود بکاهید.

دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت وسیله ورزشی که شما را به نفس نفس می‌اندازد اما بدون حرکت کردن و جا به جایی برای شما کالری می‌سوزاند. دوچرخه‌های ساده و یا دیجیتال بنا به کاربرد و امکانات قیمت های متفاوتی دارند.

دوچرخه ثابت وسیله ورزشی

سخن آخر

امیدوارم این مقاله از سایت چی بگیریم برایتان مفید واقع شده باشد و با خرید چند وسیله ورزشی ساده بتوانید بتوانید باشگاه خانگی خود را راه اندازی کنید تا در هر شرایطی ورزش کنید. تا بدنی خوش فرم، سالم و قوی داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.