بهترین ماسک کراتینه

0

کراتین یک پروتئین سخت و فیبری است که به طور طبیعی در مو، پوست و ناخن‌های ما وجود دارد. همچنین یک عنصر ساختاری اساسی است که باعث تقویت مو هم می‌شود. مو تا 85 درصد کراتین است که هم ساختار داخلی (قشر) و خارجی ترین لایه (کوتیکول) را تشکیل می دهد.

بهترین کراتیه مو برای انواع مختلف موها

مو به خودی خود دارای 85 درصد کراتین است، میزان کراتین در مو با افزایش سن کاهش پیدا می‌کند و موها کدر می‌شود. هنگامی که کراتین در مو آسیب می‌بیند، رطوبت به راحتی فرار می‌کند و باعث خشکی شدید موهای شما می‌شود.

کوتیکول به خارجی‌ترین بخش در ساقه مو می‌گویند که وضعیت کلی موها به آن بستگی دارد؛ داشتن یک لایه کوتیکول سالم از آسیب به مو جلوگیری می‌کند. با قدرت بازسازی ماسک‌های کراتین، همه تغییرات ناخواسته در موهای شما به دلیل ریزش کراتین در بخش کوتیکول به حداقل می‌رسد. ماسک کراتینه مو تنها در 20 دقیقه با درمان‌های فشرده باعث پر شدن کراتین گمشده و آسیب‌دیده، می‌شود و وضعیت موهای شما را به طرز چشمگیری بهبود می‌بخشد.

آیا ماسک‌های کراتین دائمی، موهای آسیب دیده بهبود می‌دهد؟

پروتئین‌های کراتین هیدرولیز شده در ماسک‌های مو، موهای آسیب دیده را به طور دائم تجدید نمی‌کنند. ذرات پروتئینی که به مو وصل می‌شوند، به مرور زمان شسته می‌شوند، به همین دلیل ماسک‌های کراتین مو باید هفته‌ای یک یا دو بار تکرار شود؛ تا موهای خشک و آسیب دیده، محکم ، نرم و قوی شوند.

چه چیزی باعث ایجاد کیفیت در ماسک کراتین می‌شود؟

قبل از استفاده، حتماً برچسب ماسک را بخوانید و به دنبال ترکیباتی مانند اسیدهای‌آمینه، کراتین هیدرولیز، پروتئین سویا هیدرولیز، پروتئین گندم هیدرولیز و ابریشمی هیدرولیز باشید. برای اطمینان حتما لیست مواد تشکیل دهنده ماسک را مطالعه کنید.

برخی از ماسک‌های مو، از نام”کراتین” استفاده می‌کنند، اما به هیچ وجه حاوی پروتئین ‌کراتین نیستند. این ماسک‌های به اصطلاح کراتین در واقع از مقدار زیادی سیلیکون برخوردار هستند، که یا با شامپو به راحتی شسته می‌شوند. همچنین نباید از ماسک‌های موی کراتین که حاوی کلریدسدیم استفاده کنید، این نوع ماسک، کراتین موجود در موها را از بین می‌برد.

در این‌جا چند ماسک بی‌نظیر برای کراتین وجود دارد:

  1. ماسک ترمیم کننده مو  AG
  2. ماسک موهای خشک و آسیب دیده Phyto Phytokeratine Extreme
  3. ماسک موی هیدراتاسیون Damila

ماسک ترمیم کننده مو  AG:

یکی از بهترین ماسک‌های کراتین مو ماسک AG است که با سرعت و قدرت برای بازسازی موهای خشک و آسیب‌دیده اقدام می‌کند. این ماسک دارای مواد درمانی شیمیایی است که به‌طور خاص برای بازیابی قدرت اصلی مو، بهبود خاصیت ارتجاعی و کاهش شکستگی در موهای آسیب دیده بر اثر رنگ و موارد این چنینی، تهیه شده است. اسیدهای آمینه کراتین در لایه‌های مو نفوذ می‌کند و با پیوند، آن‌ها را ترمیم، مرطوب و آب‌رسانی می‌کنند.

یکی از بهترین ماسک موهای کراتینه

مزایای ماسک موی AG

این ماسک مو باعث رطوبت بسیار زیادی در مو می‌شود و موها را نرم‌تر، براق‌تر، قابل کنترل‌تر و مقاوم‌تر می‌کند. ماسک مو AG مملو از اسیدهای آمینه کراتین و پروتئین‌های ابریشمی است که به واسطه وزن این مواد، اسیدهای آمینه کراتین برای ترمیم آسیب در ضمن اضافه کردن رطوبت، استحکام و کشش در ریشه مو نفوذ می‌کنند. آن‌ها همچنین کوتیکول‌های آسیب دیده را ترمیم می‌کنند و موهای شما را صاف و درخشش می‌کند.

اسیدهای آمینه ابریشم موجود در ماسک به حفظ رطوبت کمک کرده و استحکام، برتری و درخشندگی بیشتری به مو می‌بخشد. روغن Shea یک نرم‌کننده عالی است که به رطوبت و حالت دادن مو کمک می‌کند. روغن Abyssinian موها را مرطوب نگه می‌دارد و درخشش آن را بهبود می‌بخشد. این ماسک، ترکیبی از بهترین میوه‌ها است، که با خاصیت آنتی‌اکسیدانی که باعث تقویت سلامت مو و پوست‎سر می‎شود.

نحوه استفاده از ماسک موی AG

بعد از شامپو زدن، ماسک را روی موهای مرطوب 2-5 دقیقه ماساژ دهید. برای شدت بخشیدن به اثر ماسک، موهای خود را ببندید و برای مدت 10-15 دقیقه با سشوار به آن حرارت بدهید.

ماسک موهای خشک و آسیب دیده Phyto Phytokeratine Extreme

این ماسک، یک راه مناسب برای ترمیم‌ و احیای موهای خشک و آسیب‌دیده است. این کراتین، از 18 اسید آمینه‌ عاری از سیلیکون، پارابن و فتالات تشکیل شده است.

از بهترین ترمیم دهنده های موهای خشک

مزایا ماسک Phyto Phytokeratine Extreme

این ماسک احیا‎کننده، باعث ترمیم و تغذیه موهای خشک و آسیب‌دیده می‌شود و ضمن بازگرداندن خاصیت ارتجاعی و استحکام آن، بدون تاثیر روی الگوی طبیعی مو، از ریزش هم جلوگیری می‌کند.همچنین موهای زائد را از بین می‌برد ، قابلیت مدیریت را افزایش داده و نرمی و درخشش را بازیابی می‌کند.

پروتئین ذرت هیدرولیز شده، پروتئین گندم هیدرولیز شده و پروتئین سویا هیدرولیز با الهام از کراتین طبیعی مو؛ شکاف‌های موجود در ساقه‌های آسیب‌دیده را پرطرف می‌کند و کوتیکول‌ها با آب‌رسانی تقویت می‌کند و موجب درخشان شدن موها می‌شود. روغن بذر ساپوتا حاوی دوبرابر اسیدهای چرب بهتر از روغن shea است، بنابراین پوست‌سر را تغذیه می‌کند و بدون اینکه چربی آن را حس کنید، موهایتان را تقویت می‌کند. روغن میوه بوریت (Mauritia Flexuosa) سرشار از اسیدهای چرب ضروری است و خاصیت آنتی اکسیدان و تسکین‌دهنده برای پوست‌سر دارد. این مواد موها را احیا می‌کند و شادابی بینظیری به آن می‌بخشد.

طرز استفاده از ماسک Phyto Phytokeratine Extreme

بعد از شامپو کردن موها، مقدار کمی از ماسک را به طول و انتهای موها بمالید. برای پوشاندن کامل موهای خود از یک شانه دندانه دار استفاده کنید. اگر جنس موهایتان نازک است، مقدار کمتری را به آن بزنید و تمرکز را روی ساقه مو بگذارید و 2 تا 3 دقیقه ماساژ دهید. حال اگر موهای ضخیمی دارید، مقدار بیشتری از ماسک را روی موهایتان بمالید و 5 تا 10 دقیقه آن را ماساژ دهید.

ماسک موی هیدراتاسیون Damila

ماسک موی هیدراتاسیون Damila، رطوبت اساسی‌ای را با کراتین هیدرولیز شده ترکیب می‌کند تا مزایای قابل‌توجهی در ترمیم و تهویه مطبوع برای موهای آسیب‌دیده فراهم کند. این ماسک دارای چندین ماده قدرتمند برای ترمیم و حالت دادن به موهای آسیب دیده است، موادی مانند: کراتین هیدرولیز، پروتئین برنج هیدرولیز، پروتئین سویا هیدرولیز، اسیدهای آمینه گندم و کلاژن.

بهترین کراتینه برای موهای آسیب دیده

مزایا ماسک موی هیدراتاسیون Damila

با اولین استفاده، ماسک ساقه‌های آسیب‌دیده را، به موهای ابریشمی و براق تبدیل می‌کند. با استفاده منظم، ماسک اثرات تجمیعی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود موها قوی‌تر و سالم‌تر شوند.

این ماسک یک لایه محافظ بدون وزن را در خود جای داده است تا موها را از اثر ضربات و خشک شدن محافظت کند و صدمات بعدی را به حداقل برساند. بعد از زدن ماسک می‌توانید موهایتان را به راحتی شانه کنید کنترل بیشتری روی آن‌ها داشته باشید.

پروتئین‌های کراتین، موهای آسیب‌دیده را در امتداد کوتیکول ترمیم می‌کنند و موها را قوی‌تر، ابریشمی‌تر و براق‌تر می‌کنند. پانتنول یک ماده آرام‌بخش بسیار مؤثر است که در محصولات مراقبت از مو برای حفظ رطوبت به کار می‌رود. همچنین به محافظت از مو در برابر شکستگی هم کمک می‌کند. کلاژن موجود در ماسک هم باعث ترمیم کلاژن از بین رفته بدن شما می‌شود و ضمن تقویت درخشندگی طبیعی مو، ضخامت موهای شما را بهبود می‌بخشد.

روش استفاده ماسک موی هیدراتاسیون Damila

ماسک را روی موهای تمیز و مرطوب خود بمالید. برای پخش یکنواخت ماسک روی موها، آن را ماساژ دهید، سپس روی موهایتان را بپوشانید و بگذارید چند دقیقه بماند. بعد آن را بشویید و خشک کنید. در صورت لزوم هر 2 هفته یا بیشتر، از ماسک استفاده کنید.

درباره کراتینه مو بیشتر بدانید

مهم نیست که موهای شما صاف، مجعد یا موج‌دار باشد، هنوز هم می‌توان آن‌ها را به بهترین شکل ممکن تقویت کرد. همانطور که گفتیم کراتین، به طور طبیعی در فولیکول‌های مو تولید شده و با قرار گرفتن در معرض طولانی مدت نورآفتاب و شیوع گرما از بین برود و باعث تخلخل و ریزش مو می‌شود. اینجاست که درمان‌های کراتین وارد می شوند.

درمان‌های کراتین با کاهش تخلخل مو، و صاف کردن فولیکول‌ها، می‌توانند موها را مرتب نگه دارند.

به یاد داشته باشید، سالن‌های آرایشی زیبایی این کار را با هزینه‌های بسیار بالایی انجام می‌دهند؛ محصولات گفته شده؛ به راحتی در منزل قابل استفاده است و ضمن ایجاد موهای محکم، براق بسیار مقرون‌به‌صرفه هم هست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.